Studenci Uniwersytetu Łódzkiego wezmą udział w Finałach konkursu Imagine Cup firmy Microsoft w Seattle, jako jedyna drużyna z Polski !


Czworo studentów UŁ (troje z Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ, jeden absolwent WMII, obecnie student z WFiIS) wygrało najpierw finały krajowe Imagine Cup firmy Microsoft w kategorii GRY, potem półfinały międzynarodowe
i jako jedyni polscy reprezentanci w lipcu 2015 będą reprezentować Polskę
w Seattle w Finałach światowych.

 

W kategorii Gry w finałach weźmie udział 9 zespołów: 4 z Azji, 3 z Europy (Polska, Holandia i Rosja) oraz po 1 z Ameryki i Afryki. We wszystkich 3 kategoriach do Finałów Imagine Cup awansowały 33 zespoły.

 

Renata Ciesielska, Bartosz Jędrasik, Łukasz Kraśniewski, Piotr Rachubiński tworzący zespół pod dowcipną nazwą „Serious English Name” stworzyli projekt Bandbarian i okazali się najlepsi spośród wszystkich polskich drużyn.

 

Czym jest gra BandBarian opowiedzą sami twórcy:

„BandBarian jest grą mającą pomóc rozwiązać problem braku ruchu oraz spadków motywacji do aktywności fizycznej wśród młodzieży. Projekt stanowi także rozwiązanie problemu negatywnego wpływu technologii na życie człowieka we współczesnym świecie. Obecnie wielu młodych ludzi nie dba o swoją kondycję fizyczną, co może prowadzić do różnego rodzaju schorzeń związanych z otyłością lub chorobami układu krążenia. Wykorzystując potencjał coraz popularniejszych na rynku trackerów aktywności fizycznej, efekty czynione przez użytkownika w realnym świecie przekładają się na rozwój jego wirtualnego awatara w świecie gry. Gracz poprzez wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną sprawia, że jego wirtualny awatar również staje się coraz silniejszy, zdobywa nowe umiejętności, co daje mu przewagę podczas rywalizacji z pozostałymi graczami. Gra adresowana jest głównie do osób w wieku 13-21 lat, dla których przedstawianie postępów ich aktywności fizycznej w postaci wykresów i diagramów nie jest wystarczająco atrakcyjne i motywujące.
Z opinii zebranych na poszczególnych etapach konkursu wiemy, że problem ten dotyka także osób
z pozostałych grup wiekowych.”

 

Kim są członkowie zespołu:

  • Renata Ciesielska – studentka WMil UŁ, kierunek Informatyka specjalność Grafika Komputerowa
    i Projektowanie Gier, studia I stopnia
  • Bartosz Jędrasik – student WMil UŁ, kierunek Informatyka specjalność Grafika Komputerowa
    i Projektowanie Gier, studia I stopnia
  • Piotr Rachubiński – student WMil UŁ, kierunek Informatyka specjalność Grafika Komputerowa
    i Projektowanie Gier, studia I stopnia
  • Łukasz Kraśniewski – absolwent WMil UŁ, kierunek Informatyka, studia I stopnia, student WFiIS UŁ

 

Imagine Cup to największy konkurs technologiczny dla studentów, współzawodniczenie
z najlepszymi zespołami z całego świata oraz realna szansa na realizację swoich pomysłów na biznes. Poza atrakcyjnymi nagrodami, zwycięskie drużyny otrzymują pełne wsparcie ekspertów Microsoft, a także narzędzia niezbędne do rozwoju swoich projektów już na etapie polskich finałów.

 

Dodatkowe informacje:

http://www.microsoft.com/pl-pl/student/imaainecup/co-to-iest-imaaine-cup.aspx

https://www.facebook.eom/MSFTImaainePL/photos/a.150564031661607.40372.127 427463975264/950854838299185/?type = 1&theater

https://www.imaainecup.com/Custom/Index/2015Finalists Games